Elektronická hudba

hlavní-stránkaUmělcididier-marouani

Didier Marouani

didier-marouani

Už jako pětiletý začal Didier svá studia klasické hry na piáno, notace a nauce o harmonii. Ve svých patnácti se přihlásil na pařížskou konzervatoř a ukončil ji s druhou cenou ve hře na piáno a první cenou v notaci. Didier začal s komponováním hudby v nezvykle brzkém věku deseti let a o dva roky později měl už nahrané dvě skladby.

1975 Vzniká jeho první LP. Vydává se také na turné s Johnny Hallydayem, Joe Dassinem a Claudem Françoisem.

1977 Spíše než zpíváním a pachtěním se za mezinárodním věhlasem dává přednost skládání a zakládá skupinu SPACE, v níž komponuje veškerou svou hudbu pod pseudonymem ECAMA. Skupina se brzy stává známou a jejich rytmická skladba MAGIC FLY jedničkou ve světové prodejnosti, stejně tak jako v rádiích a klubových hitparádách ve Francii, Německu, Itálii, Španělsku, Skandinávii, Jižní Americe, SSSR a Anglii. Následně je podepsán kontrakt s Casablanca Records pod kterým skupina vydává své třetí album. Skladba CARRY ON TURN ME ON byla první francouzská skladba, která dosáhla vrcholu v mezinárodním tanečním žebříčku. Z jejich tří alb se dohromady prodalo na 10 miliónů kousků. Francouzský ministr zahraničního obchodu André Rossi ocenil Didiéra mnoha zlatými deskami za dosáhnutí jedněch nejvíce důležitých úspěchů ve francouzském nahrávacím průmyslu.

1978 – 1981 Didier cestuje po celém světě a propaguje své nové LP, které dosáhlo top 45 na Billboardu a top 1 v deseti zemích.

1983 Protože jeho hudba byla velmi známá v tehdejším sovětském svazu, pořádá Didier se svoji skupinou sérii jednadvaceti koncertů v Kievě, Leningradu a v Moskevské Olympijské hale, kterou navštívilo více jak 600 000 diváků

1987 Didier pracuje na novém albu SPACE OPERA, první opeře zkomponované pro syntezátory a sbor. Dokázal získat účast jak sboru rudé armády, tak i Harvardské univerzity. Album bylo přenášeno do Sovětské vesmírné stanice Mir, což jej dělalo prvním, které bylo slyšeno ve vesmíru.

1991 Didier a jeho skupina SPACE se opět vracejí do SSSR, aby odehráli 14 koncertů v Moskvě, Leningradu a Kievě. Doprovázel ho tým čtyřiceti hudebníků a techniků. Na svém koncertě používá mnoho visuálních efektů, světelných uměleckých technik, laserů a projekcí, což se pospolu s hudbou nemalou měrou promítá na 200 000 počtu diváků, 12 miliónů prodaných nosičů jenom v Rusku a jeho všeobecné oblibě po celém svazu. (když taky budete chtít o Didierovi najít na internetu nějaké informace tak budou buď ve Francouzštině, nebo v Ruštině)

1992 – 1993 Plní se jeho desetiletý sen a po zdlouhavém vyjednávání s ruskou vládou, koncertuje jako vůbec první na Rudém náměstí.

1995 Vydáno nové album SPACE MAGIC CONCERTS

1999 Hudební vydavatelství VIRGIN se rozhodlo, že zremasteruje všechna stará alba a vydá je na CD

2001 Koncert v Alma Atě v Kazachstánu

2001 Dokončuje práce na novém albu SYMPHONIC SPACE DREAM

▉ Telotone; překlad z oficiálních stránek | 17/04/2005

DISKOGRAFIE

1977 Magic Fly

Najdete tady základní startovací desku plnou emocí a snění, kde se rádi necháte unášet vesmírem a kde se vaše myšlenky mohou střetnout s nenadálými zážitky, které se mohou sladit s rytmickými pasážemi nádherných barevných prostorových skladeb plných fantazie. Najdete tady základ celé tvorby D.Marouani.
ivan (10) | 2007

1977 Deliverance

Tohle album mne provází od studentských let a konkrétně Babys Paradise a Running in The City jsou skladby, za které stojí koupit kvalitní repro !!! (nebo sluchátka)

ps: navíc se dá stáhnout v MP3
Milan Walter (10) | 2010

1978 Just Blue

Od Space moje nejoblíbenější.

Ačkoliv je v albu jednoznačně rozeznatelný starý Space styl, dychá album nedefinovanou jedinečností danou kombinací melancholie, dramatičností a neskutečně dobře zvládnuté kompozice. Když jsem album dostal, považoval jsem vždy za velký svátek když jsem si jej mohl pustit.

Nejlepší je tak na třetí/čtvrtý poslech.
Telotone (9) | 2007

Just Blue je album, které posluchače dostane do sféry snění, je to obrovský prostor, kde nejsou hranice.
Ivan (10) | 2010

1980 Deeper Zone

1983 Paris France Transit

1989 Space Opera

1996 Space in Trance

Vyjímečné album plné trance music.Jsou tam i skladba inspirovaná J. S. Bachem. Doporučuji všem album sehnat.
ivan (8) | 2006

2002 Symphonic Space Dreams

DISKUZE

Diskuze obsahuje 1 příspěvků

Vložit příspěvek:

#3520 | 94.138.124.60
25. prosince 2019 | Milan Franěk

Space

Tak hudbu Space jsem miloval od jejich pičátků. LP Magic fly a Just blue mám mockrát naposloucháno. Bylo tu napsáno, že je měla společnost Virgin před lety vydat. Dají se ještě někde sehnat mimo ebay?

Copyright © 2002-2018 Telotone | verze 2.7.005 z 28/01/2018