Elektronická hudba

hlavní-stránkahodnoceni

Vangelis - El Greco Original Motion picture Soundtrack

A1XX

2007 El Greco Original Motion picture Soundtrack

Moooooooc hezký céda!!!!!!od Vangelis
Leoš (10) | 7. ledna 2009

Kdo miluje Vangelisovy chmurné instrumentálky (á la Mythodea, El Greco ´98, Mask), bude nadmíru potěšen.
Vítek (7) | 16. ledna 2009

Vangelis se ve svých posledních albech začal velmi odklánět od elektronické hudby a syntezátory používá již jen jako občasný doprovod sborů a orchestru. V podstatě se tak navrací ke svému začátku. Nemám mu to za za zlé, je to prostě vývoj. Oproti původnímu El Grecu či Mythodeae, na které jsem si zvykal taky asi dva roky, mi zde však něco chybí, nebo možná i něco přebývá. Každá jednotlivá skladba je mistrně zpracovaná, ale z hlediska celku nemám z alba kompaktní dojem. Je to všechno až moc členité a roztroušené. V mase orchestru se vytrácí hlavní melodie a jakýkoliv společný motiv. Prozatím to nechávám za 7.
Telotone (7) | 12. července 2009

Nejslabším článkem alba jsou razantnější pasáže, nejsilnějším naopak klidné úseky působící zamyšleným dojmem. Vyzdvihnout musím zejména dvanáctou část, která se line z reproduktoru jako duch dějin ze staletých chrámů.
Michal (7) | 25. července 2009

Chtěl bych zareagovat na konstatování, že: "Vangelis se ve svých posledních albech začal velmi odklánět od elektronické hudby a syntezátory používá již jen jako občasný doprovod sborů a orchestru." Je pravdou, že třeba na albu Mythodea je živý orchestr, ale jinak drtivá většina Vangelisových "symfonických" projektů poslední doby jsou čisté syntezátory. Je to pořád elektronika - a fantastická.
Vojta (8) | 18. listopadu 2010

Hodnotilo 5 posluchačů s průměrným hodnocením 7.80 bodů

Copyright © 2002-2018 Telotone | verze 2.7.005 z 28/01/2018